ASGARİ ÜCRET 2022 TEMMUZ | Yeni asgari ücret ne vakit, saat kaçta açıklanacak, kaç TL olacak?

30.06.2022 17:37 Son Güncelleme: 30.06.2022 17:45 Enflasyon oranının beklentilerin üstünde çıkmasının peşinden asgari ücretin alım enerjisini tekrardan artırabilmek için ara zam beklentisi oluşmuştu. Hükümet kanadından peş peşe gelen açıklamalar sonrasında asgari tutara de ara zam yapılacağı kesinleşmişti.
Dün Emek verme ve Toplumsal Güvenlik Bakanı Vedat Alim Asgari Ücret Tespit Komisyonu’nda Türk-İş Başkanı Ergün Atalay ve TİSK Başkanı Özgür Burak Akkol ile bir araya geldi.
2022 TEMMUZ ASGARİ ÜCRET NE ZAMAN, SAAT KAÇTA AÇIKLANACAK?
Cumhurbaşkanı Erdoğan Kabine toplantısı sonrasında yapmış olduğu açıklamada “Emek verme Bakanım Asgari Ücret Tespit Komisyonu ile bir araya gelecekler. Bu emek vermeyi bu hafta sonuna varmadan inşallah bitirecekler ve peşinden da NATO görüşmelerinden gelir gelmez bunu milletimle, tüm işçilerimizle inşallah paylaşma fırsatını bulacağız” ifadelerini kullanmıştı. Dolayısıyla gözler Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Madrid’den dönüşünün peşinden yapacağı açıklamalarda olacak. Net bir saat verilmese de bu gece akşam saatlerinde ya da yarın gün içinde yeni asgari ücretin duyurulması planlanıyor.
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın asgari ücret açıklaması CNN TÜRK ekranlarından canlı izlenilecek.

ASGARİ ÜCRET 2022 NE KADAR, KAÇ TL?
Ara zam açıklaması öncesi asgari ücret yılbaşında net 4 bin 253 TL olarak belirlenmişti. Ara zam sonrasında bir çalışanın alacağı en düşük ücret belli olacak.

Milyonlarca kişinin gözü o görüşmede: Asgari ücret yüzde kaç artacak?
 
 
 

Son Dakika Haberler