İngiltere Müdafa Bakanı’ndan Putin’e hakaret

29.06.2022 23:15 Haber Deposu: İHA İngiltere Müdafa Bakanı Ben Wallace, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’i “kısa boy sendromu” olan bir “deli” olarak nitelendirdi. Müdafa Bakanı Wallace yapmış olduğu açıklamada, “Başkan Putin’in kendisi ve dünya hakkında görüşünün, kısa boylu bir adam sendromu ve maço görüş açısı bulunduğunu düşünüyorum” dedi. Wallace, “Fakat bence buradaki aslolan güçlük, Rus sisteminin bir halde bazı devletlerin öbürlerinden daha azca hakları olduğu ve haklarının sayılmadığı görüşüne haiz olmasıdır. Kendilerini yeni bir tarihe yerleştirmek istiyorlarsa, bunu yapmanın yolunun sertlik ve salgın bulunduğunu düşünüyorlar. Ve bence bu endişelenecek bir şey” dedi.
 
“HERKESİ NÜKLEER SİLAHLA TEHDİT EDİYOR” Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Maria Zakharova için de “deli” ifadelerini kullanan Wallace, “Adil olmak gerekirse, Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü bir güldürü gösterisi şeklinde her hafta izahat yaparak herkesi nükleer silahla ya da bir şeyler yapmakla tehdit ediyor. Kesinlikle o da onun şeklinde bir deli” dedi.
 
“GÜÇLÜ MEVKİLERDE DAHA ÇOK KADINA İHTİYACIMIZ VAR”
Öte taraftan İngiltere Başbakan Boris Johnson da Putin’in Ukrayna’yı işgalinin “toksik erkeklik” örneği bulunduğunu söylemişti. Johnson, Rusya’yı hanım bir liderin yönetmesi durumunda aynı hataların meydana gelmeyeceğini ifade etmiş, “Eğer Putin bir bayan olsaydı, şu an yapmış olduğu şekilde deli, maço bir işgal ve sertlik savaşına girişeceğini hakkaten sanmıyorum. Ukrayna’da yapmış olduğu şey muhteşem bir toksik erkeklik örneği” demişti.Johnson ek olarak, “Kuvvetli mevkilerde daha çok hanıma ihtiyacınız var” ifadelerini kullanmıştı.

Son Dakika Haberler