Uğur Ziraatçi: Hedefim ulusal formayı giymek

03.07.2022 16:36 Son Güncelleme: 03.07.2022 16:36 Kırmızı beyazlı ekibin başarı göstermiş futbolcusu Uğur Ziraatçi, Bolu kampında açıklamalarda bulunmuş oldu. Demir Grup Sivasspor ile sözleşmesini 4 yıl daha uzattığı için oldukça mutlu bulunduğunu söyleyen Uğur Ziraatçi, “Doğduğum şehre hizmet etmek ayrı bir mutluluk. Sivasspor ile bütünleştim ve bu kulüp artık evim şeklinde. Burada iyi oynadıkça mutlu oluyorum. Ben bu şehrin evladıyım” dedi. 
Geçen sürem lige iyi başlayamadıklarını sadece Türkiye Kupası’nı kazanarak büyük bir başarıya imza attıklarını söyleyen Ziraatçi, “Avrupa’da ve ligde oldukça maç oynadık. Ligde istediğimiz sıralamada bulunamadık. Ziraat Türkiye Kupası’nı kazanırsak büyük bir başarıya imza atacağımızı biliyorduk ve kupayı kazandık. İyi bir sürem geçirdik diyebiliriz kupayı kazandığımız için. Sivasspor tarihinde ve kendi kariyerimde kupam yoktu. Türkiye Kupası’nı kazandığımız için oldukça mutluyuz. Önümüzde Süper Kupa maçı var. İyi hazırlanıyoruz bu maça. İnşallah Süper Kupa’yı da kazanarak 2 kupa ile devam etmek istiyoruz.” diye konuştu. “AVRUPA’DA BAŞARILI OLMAK İSTİYORUZ”
3 sezondur üst üste Avrupa gitmenin büyük bir başarı bulunduğunu kaydeden Ziraatçi, “Baktığımız süre Avrupa giden takımlar bir sürem sonrasında başarısız oluyor fakat biz üst üste Avrupa giderek ülke puanına katkıda bulunduk. Fazlaca iyi bir iş başardık. Bu yıl de hem ülke puanına katkı sağlamak hem de Sivasspor’u Avrupa’da daha iyi temsil etmek istiyoruz. Avrupa’da başarı göstermiş olmak istiyoruz. Sakatsız, kazasız, belasız bir sürem geçirmek, tüm maçlarda oynamak isterim. Oynadığımız maçlarda gol, asist ya da daha iyi müdafa yaparak takımımıza katkı sağlamak isterim. Hedeflerimin içinde ulusal takıma gitmek de var. Sivasspor olarak da ligi daha yukarılarda bitirmek istiyoruz” dedi. 
Taraftara da seslenen Ziraatçi, daima taraftarın itici bir güç bulunduğunu belirterek, “Kupa maçında da bu bu şekilde oldu. Stadyumu doldurmuşlardı. Hepsinin ayağına sıhhat. Bizlere destek olurlarsa biz de onların yüzünü kara çıkartmayacağımızın sözünü veriyorum. Kombinelerini alsınlar ve stadyumda bizi yalnız bırakmasınlar” ifadelerini kullandı.

Son Dakika Haberler